Ochrana proti zlodějůmJak zlodějům znesnadnit život.

Váš domov má být místem k uvolnění a k relaxaci. To je ovšem ale možné pouze tehdy, když je Vaše obydlí dobře zabezpečeno již při pohledu zvenčí. Každé 4 minuty je někde vyloupen dům nebo byt. Zvláště ohroženy jsou okna a balkónové dveře, nacházející se v přízemí. V téměř 70% vloupání oknem je vypáčen rám resp. kování.

Zde pomáhá správná zabezpečovací technika, neboť neúspěšné pokusy ovloupání zloděje již po několika málo minutách odradí.

Roto nabízí největší ochranu oken a balkónový chdveří.
Aktuální bezpečnostní norma pro "okna a dveře odolná proti vloupání" rozlišuje v bytové výstavbě mezi třemi bezpečnostními třídami. Klade přitom vysoké požadavky na celkový okenní systém.

Kování Roto NT zvládne tyto požadavky bravurně. Již v základníverzi disponuje kování Roto NT vysokou mírou bezpečnosti.

Bezpečnostní opatření

Bezpečnostní opatření Bezpečnostní opatření

Konstrukce a bezpečnost oken

Z policejních statistik vyplývá, že v 80 % případů vloupání do domů a bytů pachatelé volí cestu oknem. Téměř každý druhý pokus o vloupání je ale neúspěšný hlavně díky okennímu kování a zabezpečovací technice. Moderní celoobvodové kování zajišťuje komfortní ovládání okna. Zvyšuje celkovou kvalitu okna a vaši bezpečnost. Rozebereme si také jednotlivé typy konstrukcí okna.

Celoobvodové kování okna

Jaké jsou funkce a bezpečnostní parametry kování?

  • Odolnost vůči vloupání vypáčením křídla.
    Lze zajistit vložením jednoho či více zavíracích bodů s touto odolností. Navíc se kování doplňuje například ovládací zamykatelnou klikou, která zabraňuje jejímu pootočení po odvrtání zvenku.
  • Funkce mikroventilace - přivětrávání při zavřeném křídle. Toto spárové větrání "odtěsní" křídlo v úrovni zhruba 5 milimetrů a zajistí výměnu vzduchu v místnosti. Jde o opatření pomocné, které nedokáže nahradit větrání otevřením křídla. Přesto je výhodné tuto možnost využít třeba za větrného počasí. Ale pozor: mikroventilace = prakticky otevřené okno! V případě vloupání takto "otevřeným" oknem nevzniká nárok na pojistné plnění.
  • Pojistka proti nesprávnému ovládání.
    Zabraňuje nechtěnému otočení klikou v pozici "otevřeno" tak, aby se okno nedostalo do nestandardní polohy.

Akce a slevy

Nenechte si ujít naše mimořádné sezónní slevy na sortiment nebo služby...

Akce a slevy