FAQ – Dveře

Ano, můžete. Je však potřeba počítat se zárukou na daný výrobek. Pokud je záruka na plastová okna v trvání 5-ti let, nevztahuje se na správnou funkčnost otevírání. Ta je zajištěna pouze při naší odborné montáži. Dalším prvkem je rozdílné DPH. Při montáži výrobků do budov určených pro bydlení, je účtována snížená sazba DPH 15%. Při samotném prodeji je to 21% DPH. Z tohoto důvodu doporučujeme nechat si zpracovat obě varianty – s montáží nebo bez montáže a uvidíte sami, která varianta je pro Vás výhodnější.
Náš sortiment je možné shlédnout přímo ve vzorkovně v Heřmanově Městci. Máme pro Vás vystaveno přes 50 typů dveří a obložkových zárubní. Základní - běžné typy oken a vchodových dveří, které si můžete otevřít a prohlédnout. Ke všem výrobkům Vám můžeme předložit certifikáty a shody o výrobku.
Přesný termín montáže Vám většinou sdělíme již při podpisu smlouvy o dílo, máte tak dostatek času připravit se na samotnou realizaci.
Na zaměření jezdíme až v okamžiku, kdy je zákazník rozhodnut pro realizaci od naší společnosti. Předchází tomu bezplatné zpracování cenové nabídky, nebo pokud máte skvělé reference a doporučení od sousedů či známých a předem již víte, že jste rozhodnuti Vaši zakázku svěřit nám. Na místě provedeme přesné zaměření oken nebo dveří a navrhneme Vám nejlepší řešení dle Vašich požadavků, představ a výrobních možností. V této fázi ještě lze upřesnit detaily zakázky, např. členění, způsob otevírání, typ a barvu profilu, žaluzie, sítě proti hmyzu, venkovní či vnitřní parapety.
Z pravidla platí, že by měl být stavební otvor na šířku větší o 10 cm než je požadovaný rozměr dveří. Na výšku je to 202 cm od čisté dokončené podlahy. Podrobné technické informace se dozvíte v sekci DVEŘE – ROZMĚRY STAVEBNÍCH OTVORŮ
Ne, tyto služby bohužel nenabízíme. Cenový rozdíl, mezi renovovanými dveřmi a novými dveřmi není tak velký, abychom toto nabízeli. Našim zákazníkům se snažíme nabídnout za vynaložené prostředky jen kvalitní výrobky.
Ano, jsme schopni dodat i atypické provedení. Příplatky za atypické provedení Vám rádi sdělíme osobně nebo telefonicky.
Donedávna se tradovalo, že do koupelny a na toalety se hodí pouze dveře plné – dnes je již tento přežitek překonán a mnozí z Vás ocení i zde decentní prosklení, které například upozorní na zapomenuté rozsvícené světlo, anebo dokonce větší plochy matného skla, které propustí světlo, nikoliv však obraz – takže si zachováte svůj diskrétní prostor a přitom jej odlehčíte. Plné dveře se i nadále hodí pro komory, spíže, sklepy, technické místnosti apod. Více prosklené dveře oceníte u obývacího pokoje či chodby, zcela individuální je to u pokojů – větší soukromí i zvukový útlum samozřejmě poskytnou dveře plné, navíc si je potřeba u prosklených dveří uvědomit, zda vás nebude například ze spánku rušit světlo na chodbě – ale i zde platí, že i při malé ploše prosklení pak dveře působí mnohem lehčeji a vzdušněji. Dnešní trend dává přednost čistým hranatým nenápadným lištám, obdélníkovým prosklením bez zdobených či rustikálních prvků a mnohdy zákazníci volí jedinečnost dveří tvořenou spíše zajímavým efektním sklem a klikou, než jinými kombinovanými prvky.
Postavte se přede dveře nebo před stavební otvor tak, abyste je otevírali směrem k sobě (je jedno, jestli do místnosti, nebo z ní). Když dveře otevíráte k sobě, snadno zjistíte, kde jsou panty. Pokud jsou vpravo, otevíráte dveře pravé, jsou-li panty vlevo, držíte dveře levé. Bude-li náš technik vaše stavební otvory či stávající zárubně zaměřovat, nemusíte orientaci dveří zjišťovat – on ji uvede za vás a poradí vám, pokud by bylo vhodnější ji změnit. Je totiž třeba mít na paměti několik věcí: - Dveře by se měly otevírat tak, abyste při vstupu do místnosti viděli její větší část. - Vypínače světla by měly být na straně kliky – tak, abyste otevřené dveře nemuseli obcházet. - Po otevření dveří byste se měli dostat snadno ke svému cíli. Otevřené dveře by neměly narážet např. do skříní, sprchového koutu nebo do dalších dveří apod.
Pokud jsou tyto výrobky určené do prostor k bydlení (byty, rodinné domy), a zakázka je včetně montáže, je DPH 12%. Pokud se jedná o prostory, které budou využívány k jiným komerčním účelům (prodejny, kanceláře, restaurace, dílny, ordinace ...) pak je DPH 21%.
Ano, požární dveře lze osadit do obložkové zárubně, která musí ale také splňovat požadavek na požární odolnost. Je zde ale potřeba počítat s větším stavebním otvorem který je na šířku + 12 cm a na výšku 203 cm od dokončené podlahy. Na celý požární komplet od nás dostanete atest, který je nezbytný pro kolaudaci a dokladuje jeho požární odolnost. Tyto dveře můžeme také osadit do standardní ocelové zárubně.
Technické normy jsou dokumentované dohody, které obsahují technické specifikace nebo jiná určující kriteria používaná jako pravidla, směrnice/pokyny nebo definice charakteristik k zajištění, že materiály, výrobky, postupy a služby vyhovují danému účelu. Ve společnosti s rozvinutým tržním hospodářstvím jsou to kvalifikovaná doporučení, žádné příkazy. Jejich používání je dobrovolné, avšak všestranně výhodné. V obchodních smlouvách mezi dodavatelem a odběratelem se mohou stát smluvně závaznými. Také veřejnoprávní kompetentní instituce mohou vyžadovat povinné používání norem, zejména u veřejných zakázek.